Bison Ranch Rožnov

Tipy na výlet

Česká Kanada - jihovýchodní kout Čech, staletími téměř neporušený úsek země
s převahou nedozírných lesních porostů i množstvím otevřených rovin luk a polí střídajících se s řadami dubů nad hladinami rybníků, s mohutnými masívy lesů
a skalními scenériemi v okolí Nové Bystřice, Landštejna až po moravské Slavonice či blíže do vnitrozemí Čech k  Jindřichovu Hradci.

Mimo rekreaci v blízkosti ubytovacího zařízení je možno navštívit množství dalších památek a turisticky atraktivních míst v nedalekém okolí, jako například samotný zámek Český Rudolec, tzv. Malá Hluboká. Středu obce dominuje kostel sv. Jana Křtitele a socha sv. Jana Nepomutského. Nedelako leží Radíkov, kde je možnost koupání, upravují se zde zimní běžecké trasy, lyžařský vlek, přírodní útvar Měděný vrch 677m n. m.. Náhorní plošina Nový Svět 680m n. m. nabízí návštěvníkům v zimně běžecké trasy, v létě a na podzim možnost houbaření. Pozoruhodná je návštěva Filipových kamenů s ponorným potokem, se slujemi a hlušinovými haldami po dobývání stříbra ve středověku. Najdete zde jedinečnost ryzí přírody i nebývalé zážitky z kulturních památek.

 

Bison Ranch, Rožnov 1, 378 81 Český Rudolec
info@bisonranch.cz